zde se nacházíte:
Úvod > Domácnosti > Bezpečnost

BEZPEČNOST

Bezpečnost ať jste doma, nebo pryč

Bezpečnostní systém patří v současnosti k běžným a velmi podstatným součástem inteligentního ovládání rodinného domu. Alarm vás rychle upozorní na dění v domácnosti, i když jste třeba na druhém konci zeměkoule, díky propojení s mobilem, tabletem nebo počítačem.

1 systém, desítky možností

Inteligentní elektroinstalace zvládne propojit i v minulosti integrovaná zařízení, jako jsou kamery, pohybové senzory, čidla reagující na lidské teplo a další. Inteligentní systém vše spojí do jednoho funkčního celku, který upozorní na jakékoli nežádoucí změny v domě. Alarm můžete ovládat z domu i na dálku, takže ho vždy snadno zapnete, vypnete a zkontrolujete.

Vždy při činu

O narušení domácnosti obdržíte zprávu prostřednictvím SMS, e-mailu nebo přímo telefonátem. V případě, že alarm zaznamená vniknutí do domu, roztáhne žaluzie, rozsvítí světla a odešle upozornění o narušení objektu. Po dobu vaší nepřítomnosti můžete veškeré dění v domě sledovat online díky zabudovaným kamerám.

Přístupový systém

Zapomeňte na klasické klíče, kterých jste potřebovali několik, abyste se vůbec dostali do domu. V případě inteligentního systému můžete k přístupu využívat elektronický klíč. Jde o čip, který jednoduše přiložíte ke čtečce u jakýchkoli dveří, garáže nebo úložného prostoru v domě, a máte otevřeno.

Nastavte si vlastní program na uvítanou

Díky elektronickému klíči chytrý dům rozpozná, že jsou členové rodiny doma i který z nich zrovna přišel. Pokud budete chtít, můžete mu do paměti vložit režim, který automaticky zareaguje na přístup do domu. Může jít o rozsvícení světel v předsíni a dalších místnostech, zvýšení pokojové teploty nebo zapnutí hudby.

Přihlaste se na dálku a ovládejte dění v domě

Ovládání přístupového systému také umožňuje vzdálené přihlášení a případné sledování situace v domě. V aktuálním čase se díváte například na příchod chůvy, stejně tak můžete na dálku vpustit zaměstnance pošty nebo donáškové služby. Systém umí také prostřednictvím e-mailu, SMS nebo telefonátu hlásit příchodu dětí ze školy, příchozí poštu nebo návštěvy, které vás nezastihly doma.

Inteligentní ovládání bezpečnosti - ukázka iPad a iPhone

Bezpečnost můžete ovládat i pomocí zařízení iPhone, Android nebo webového rozhraní.